Baks

5-letni Baks, szuka kochającego domu stałego WYŁĄCZNIE w Warszawie lub jej najbliższych okolicach.
Baks prawdopodobnie nie miał łatwej przeszłości. Przypuszczamy, że mieszkał w jednym kojcu z psami silniejszymi od siebie pod każdym względem. Bronił się jak mógł, jednak jego złamana psychika pokazuje, że te walki zazwyczaj przegrywał. Ludzie w tym czasie nie tylko nie dawali mu wsparcia, ale również byli źródłem traumatycznych przeżyć.
Baks trafił do nas w połowie marca tego roku, gdy lęk blokował nawet jego fizjologię. Powoli uczył się spokojnie jeść, załatwiać potrzeby, spać, bo przez 5 lat jego życia wszystkie te czynności odbywały się w dużym stresie. Z uwagi na jego delikatną i wrażliwą psychikę szukamy dla niego domu w cichej, spokojnej okolicy, najlepiej, gdyby był z ogrodem.
Domu, w którym nie będzie miał zbyt wielu bodźców, na które reaguje lękiem. Domu bez dzieci. Domu bez psów lub ze spokojnym, zrównoważonym psem, z którym mógłby zbudować prawidłowe relacje i który pokazałby Baksowi jak fajne może być życie psa.
Nowy opiekun Baksa powinien rozumieć jego obecne ograniczenia oraz konieczność bieżącej współpracy z behawiorystą, którego pomoc w procesie adaptacji zapewniamy tak długo, jak będzie potrzeba. Liczymy na to, że miłość i cierpliwość świadomego człowieka odmieni los tego skrzywdzonego mopsa. Wierzymy, że człowiek Baksa gdzieś na niego czeka, choć do dziś nie wiedział o jego istnieniu.

Obowiązuje procedura adopcyjna. Zasady adopcji wraz z ankietą znajdą Państwo tutaj:
https://mopsywpotrzebie.pl/zasady-adopcji/

Baks