Sara i Zara

Szukamy domu dla naszego super duetu- SARY i ZARY- tylko razem, bo dziewczyny są bardzo ze sobą związane.
SARA to 5,5 letnia mopsia. Spokojna, nawet można powiedzieć ciapowata, bardzo przyjaźnie nastawiona do wszystkich ludzi, dzieci i innych psów(nie było możliwości sprawdzenia nastawienia do kotów). Z każdym chce się przywitać. Najważniejszy jest dla niej człowiek, kolana i głaskania. Uwielbia wieczorem, jak i przy każdej innej okazji, położyć pychol na człowieku i tak zasypia. Spokojna na spacerach, załatwia swoje sprawy na zewnątrz, choć czasem na spacer idzie czysto towarzysko, ponieważ nie ma potrzeby na jedynkę i dwójkę (sprawdzone u wetów, brak problemów z pęcherzem i dobre wyniki badania moczu).
Zdrowie: trzeba podawać maść z cyklosporyną do oczu oraz systematycznie pilnować higieny jamy ustnej. Sara ma krzywy zgryz i zbierają jej się resztki jedzenia, które odparzają dziąsła. Oddechowo Sara nie ma żadnych problemów. Jest już po zabiegu sterylizacji.
ZARA to prawie 4,5 letnia mopsia. Z początku bardzo wycofana i lękliwa, zdecydowanie potrzebuje więcej czasu, niż Sara, na dostosowanie się do nowej sytuacji. Raczej spokojna, choć lubi zaznaczyć swą obecność. Szczekanie to jej powitalne “cześć “do każdego człowieka który wchodzi do domu. Potrafi również znienacka szczeknąć na przechodzącego psa lub człowieka na spacerze, co wynika raczej z lęku. Jak poczuje się pewniej, to chodzi za człowiekiem krok w krok. Sporadycznie zdarza jej się zrobić dwójkę w domu- w momencie stresujących dla niej sytuacji.
Zdrowie: jak w przypadku Sary trzeba podawać do oczu cyklosporyne. Zara jest już po korekcie podniebienia i wymaga jeszcze zabiegu sterylizacji.
Obecnie dziewczyny mieszkają w domu tymczasowym w Gliwicach, ale nie mają nic przeciwko przeprowadzce w inny rejon Polski. Zasady adopcji wraz z ankietą przedadopcyjną znajdziecie tutaj: https://mopsywpotrzebie.pl/zasady-adopcji/.