Mopsi rezydenci

Nasi REZYDENCI to mopsy nie do adopcji, są pod dożywotnią opieką Stowarzyszenia.

Im też możesz pomóc.

PIRANIA Ma duże wodogłowie, zajmujące większość głowy przez co ograniczona jest ilość tkanki mózgowej . Chwilowo nie ma potrzeby leczenia farmakologicznego, lecz z czasem, gdy objawy się nasilą może się ono okazać konieczne. Biorąc pod uwagę stopień choroby mogą się pojawić problemy behawioralne, w tym przeróżne lęki. 
Obecnie mopsia funkcjonuje normalnie, jeśli nie liczyć problemów z zachowaniem czystości.

LORI mopsiczka z problemami neurologicznymi. W chwili, gdy Lori została do nas przyjęta, nie poruszała się zbyt sprawnie, jej mięśnie były słabe. Obecnie nadal ma kłopoty z chodzeniem, wymaga stałej kontroli neurologicznej oraz regularnej rehabilitacji. Jak to przy tego rodzaju schorzeniach bywa, ma kłopoty z utrzymaniem moczu.

FARO Istny chodzący podręcznik weterynarii. Przeszedł już wile różnych chorób: niedrożność dróg moczowych, napady padaczkowe, powtarzające się zapalenia rogówki. Cały czas wymaga leczenia i rehabilitacji,


17 maja 2019 Tuptuś odszedł za Tęczowy Most.

TUPTUŚ został znaleziony przez patrol na jednej ze szczecińskich ulic, następnie trafił do schroniska, a potem, w listopadzie 2016 r, pod naszą opiekę. Jest mixem mopsa w bliżej nieokreślonym wieku. Ma chory kręgosłup, problem z zachowaniem czystości, niedowidzi i słabo słyszy. Za to charakter i apetyt- w 100 % mopsie 🙂

Nie chcieliśmy narażać Tuptusia na kolejną zmianę domu, został naszym rezydentem, mopsem specjalnej troski. Mieszka w Szczecinie, z Agnieszką, Mamą i Oskarem oraz przybraną mopsia rodziną-Bańką i Bąblem.3 marca 2018 Elfinka odeszła za Tęczowy Most.

ELFINKA( 9 lat) trafiła pod naszą opiekę w maju 2014 r. Już wtedy miała zaawansowaną spondylozę, chorobę kręgosłupa, której nie dało się wyleczyć. Gdyby wcześniej zastosowano leczenie wspomagające i fizjoterapię, może udałoby się rozwój choroby spowolnić. Niestety, trafiła do nas zbyt późno. Elfinka poruszała sie tylko na przednich łapkach, nie trzyma moczu i kału, cierpi na przewlekłe zapalenie pęcherza. Nie udało nam się znaleźć dla niej rodziny adopcyjnej gotowej unieść ciężar opieki nad niepełnosprawnym mopsem. Pomimo swojej choroby Elfinka do końca zachowała radość życia i pogodę ducha. Mieszkała w Warszawie, z Agnieszką i przybraną mopsią rodziną – Ninką i Roxie.